Oklejanie samochodów – pełne zabezpieczenie przed uszkodzeniami!

Szukasz najbardziej skutecznego zabezpieczenia lakieru samochodowego na rynku? Oklejanie samochodów folią ochronną z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania. To zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które gwarantuje pełną ochronę lakieru oraz innych, delikatnych elementów np. reflektorów. Aplikacja bezbarwnych folii na lakier to gwarancja jego całkowitej ochrony. Co więcej? Decydując się na oklejanie samochodów folią, zabezpieczasz swój samochód przed:

 • Rysami
 • Szkodliwym działaniem środków chemicznych
 • Efektami uderzeń np. kamieni bądź żwiru
 • Oraz wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych

Oferowana przez nasze studio detailingowe folia ochronna na samochód stanowi skuteczną barierę, dzięki której lakier samochodowy przez cały czas pozostanie w nieskazitelnym stanie- nawet w przypadku bardzo intensywnej eksploatacji pojazdu. Dzięki folii ochronnej możliwe jest zabezpieczenie wszystkich dowolnych elementów zewnętrznych auta przed zarysowaniami. Oklejanie samochodów to także skuteczny sposób na ochronę pojazdu przed zmatowieniem.

W naszej ofercie znajdują się specjalne folie ochronne, nowoczesne produkty tworzące na powierzchni niewidoczną warstwę, która zabezpiecza pojazd przed mikrouszkodzeniami. Oklejanie auta folią znacznie ułatwia pielęgnację auta dzięki właściwościom hydrofobowym.

Oklejanie samochodów nowym sposobem na personalizację pojazdów

Oklejanie samochodów folią to nowa metoda na personalizację pojazdów. Choć w przeszłości technika ta była używana głównie do pojazdów zabytkowych, jako sposób na reklamę logo firmy, jednak obecnie oklejanie folią jest coraz bardziej popularne na rynku, jako alternatywa dla metamorfozy samochodu za pomocą standardowego lakieru. To odwracalny, łatwy i niedrogi sposób na personalizację i zmianę koloru całego auta bądź wybranych elementów. Bezbarwną folię można zaaplikować m.in.:

 • Przednią część samochodu- przednia część maski wraz z lampami, zderzakiem, lusterkami, oraz przednią częścią błotników. Co istotne? To elementy, które w sposób szczególny narażone są na uszkodzenia. Oklejanie samochodów w tym przypadku chroni zarówno przed odpryskami, jak i pozwala zachować pełny blask i głębię lakieru
 • Przód auta- to skuteczna ochrona całej powierzchni maski, zderzaka, lusterek, a także całych błotników. To rozwiązanie, które zabezpiecza wszystkie kluczowe elementu auta przed odpryskami, zarysowaniami i uszkodzeniami. Jednak to nie wszystko- folia ochronna zaaplikowana na całym przodzie auta zdecydowanie podnosi jego walory wizualne, ponieważ krawędzie na masce i błotnikach pozostają niewidoczne
 • Cały samochód- kompletne oklejanie samochodów to gwarancja maksymalnego zabezpieczenia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz utrzymanie perfekcyjnego wyglądu lakieru na długi czas. Folię ochronną montujemy na: zderzak, reflektory, maskę, lusterka, słupki boczne, progi, drzwi, błotniki, klapę tylną, dach oraz pozostałe elementy

Warto dodać, że na życzenie Klienta oferujemy również zabezpieczenie pojedynczych elementów auta takich jak: maska, zderzak, błotniki, progi wewnętrzne wnęki klamek.

Na czym polega oklejanie samochodów folią?

Oklejanie samochodów folią to złożony proces. Pierwszy etap to precyzyjne zaplanowanie projektu. Po zmierzeniu każdego elementu auta, który będzie owinięty, uzyskujemy informacje na temat ilości materiałów potrzebnych do przeprowadzenia całego zabiegu. To o czym należy pamiętać, to że samochód musi być wolny od brudu, kurzu, zanieczyszczeń oraz innych niedoskonałości. Niezbędne jest zastosowanie odtłuszczacza, aby usunąć wszelkie pozostałości po umyciu auta.

Gdy powierzchnia jest już gotowa, można zmierzyć i wyciąć pierwszy kawałek winylu. Następnie po usunięciu podkładu folia jest nakładania na pojazd. Pamiętaj, iż klej nie będzie przylegać, do momentu nacisku. Precyzja, a jednocześnie kontrola z użyciem rakli, to klucz do zachowania płaskiej i wolnej od powietrza powierzchni. Ostatnim krokiem po przycięciu nadmiaru folii jest ogrzanie jej przy pomocy specjalnych suszarek. W momencie, gdy folia dobrze przylegnie a jej powierzchnia pozbawiona jest niedoskonałości, należy ją zaimpregnować i dokonać końcowej oceny pracy.

Nie jesteś pewien, czy powinieneś zdecydować się na oklejanie samochodów folią ochronną? Boisz się, że w trakcie całego procesu uszkodzeniu może ulec lakier samochodu? Bez obaw. Korzystając z usług Bling Auto Detailing nie musisz się o nic martwić- gwarantujemy, że karoseria nie będzie miała żadnego kontaktu z ostrymi narzędziami. Folia zostanie docięta specjalnie do konkretnego modelu samochodu, dzięki czemu wszystko będzie idealnie dopasowane.

Jakie rodzaje oklejania samochodów są dostępne w Bling Auto Detailing?

Oferujemy oklejanie samochodów folią dostępną w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz zdecydować się na oklejenie swojego pojazdu w dowolnej barwie i fakturze. Oklejenie nawet samych detali i wykończenia samochodu nadadzą mu wyjątkowego i unikalnego charakteru. Możesz być pewien, że wybór różnych rodzajów folii jeszcze bardziej urozmaici Twój indywidualny projekt!

Oklejanie samochodów to same korzyści!

Zastanawiasz się, jakie korzyści niesie ze sobą oklejanie samochodów? Największe z nich to:

 • Opłacalność- choć nie jest to tania inwestycja, jednak jest znacznie mniej kosztowna niż lakierowanie na zamówienie bądź inne sposoby personalizacji pojazdu
 • Skuteczna ochrona- ofoliowanie samochodu chroni lakier solidną warstwą winylu, dzięki czemu zarówno promieniowanie UV, odpryski oraz inne czynniki niszczące lakier nie będą stanowić już tak dużego zagrożenia. Ponadto, oklejanie samochodów to także świetna metoda na ochronę przed korozją
 • Odwracalność- folię samochodową można w dowolnym momencie usunąć. Usuwa się ją szybko i z minimalnym ryzykiem uszkodzenia farby pod spodem
 • Znaczna poprawa wyglądu- gdy folia aplikowana jest przez profesjonalistów, wykończenie produktu końcowego będzie wyglądać identycznie, jak po nałożeniu nowego lakieru
 • Zwiększenie wartości samochodu- ze względu na to, iż folie chronią lakier przed zadrapaniami i wgnieceniami, wartość odsprzedaży zawsze będzie większa

Najlepiej takie zadanie zlecić profesjonalnej firmie z dużym doświadczeniem- takiej jak Bling Auto Detailing. Wówczas możesz czuć się pewnie i komfortowo. Właśnie taką firmą jesteśmy, nie uznajemy żadnych niedociągnięć! Dla nas najistotniejsze jest to, aby oklejony samochód cieszył swojego właściciela, dlatego używamy wyłącznie wysokiej klasy folii. Nie pozwalamy sobie na błędy- jeśli chcesz zmienić kolor samochodu za pomocą oklejenia folią, to przyjedź do nas!

Oklejanie samochodów – mobilna reklama produktów i usług

Oklejanie samochodów zyskuje coraz większą popularność wśród większości firm i przedsiębiorstw. Nic dziwnego, bowiem wzrasta świadomość, że stosunek cen oklejania pojazdów do korzyści, jakie przynosi- przekłada się na opłacalną inwestycję. Promocja towarów i usług z zastosowaniem mobilnej reklamy to doskonały zabieg zarówno marketingowy, jak i wizerunkowy. Oklejanie samochodów to reklama, która bez wątpienia zwróci uwagę potencjalnych Klientów i zapadnie na długo w ich pamięć. Czy nie to o właśnie chodzi? Zaufaj naszemu doświadczeniu- zmiana koloru samochodu to nasza specjalność!

Oklejanie samochodów zamiast lakierowania – dlaczego warto?

Folia do zmiany koloru pozwala osiągnąć ten cel bez długotrwałych i kosztownych prac lakierniczych. Dodatkowo standardowe lakierowanie jest znacznie droższe, niż folia oklejanie samochodów. Farba jest również bardziej nieprzewidywalna, niż folia ochronna, a grudy czy luki lakieru są dość powszechnym skutkiem lakierowania pojazdu. Jednak to nie wszystko- dużym problemem może być osiągnięcie pożądanego koloru, gdyż wymaga on idealnego dobrania i wymieszania lakieru. Folie, które są prawidłowo nałożone na samochód zawsze mają gładkie i równe wykończenie, a dodatkowo zostawiają więcej miejsca na personalizację.

Zainteresowało Cię oklejanie samochodów? Wszystkich którzy marzą o zmianie wyglądu samochodu, zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć, która pokazuje niesamowite metamorfozy pojazdów. To efekt naszej codziennej pracy. Wysokiej jakości materiały, nieograniczona wyobraźnia, doskonały warsztat to atuty, dzięki którym podejmujemy się realizacji nawet bardzo skomplikowanych projektów. Z przyjemnością odmienimy kolor Twojego samochodu!

Oklejanie samochodów – FAQ

Ile kosztuje oklejanie samochodów?

Ostateczna cena zależy m.in. od typu oklejenia, rodzaju folii, modelu samochodu oraz stopnia skomplikowania projektu. Koszt zawsze ustalamy indywidualnie z Klientem.

Jak długo trwa oklejanie samochodów?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ czas oklejania zależy od wielu czynników np. wielkości oklejanej powierzchni, pory roku czy stopnia skomplikowania aplikacji folii. Czas ustalany jest indywidualnie do każdego projektu.

Oklejanie samochodów- czy wszystkie elementy auta można okleić?

Jeśli zdecydujesz się na oklejanie samochodów, powinieneś pamiętać, że nie wolno oklejać listew bocznych oraz nielakierowanych zderzaków. Nie powinno się również oklejać gumowych uszczelek, ponieważ folia nie będzie trzymać tak, jak powinna.

Oklejanie samochodów- jaka jest wytrzymałość folii?

Średnią trwałość folii szacuje się na 5-8 lat (w zależności od producenta i rodzaju folii). Choć folia sama w sobie jest wytrzymała, jednak przy użyciu ostrego narzędzia można ją uszkodzić, a jednocześnie w tym przypadku w pewnym stopniu ochroni lakier.

Czy oklejanie samochodów uszkadza lakier?

Jeżeli lakier samochodowy jest w dobrej kondycji, nie zaszkodzi mu ani aplikacja, ani demontaż folii. Co więcej? Po usunięciu folii lakier wygląda, jak przed oklejeniem. Należy dodać, że w przypadku źle wykonanych napraw blacharskich, istnieje możliwość usunięcia folii wraz z lakierem.

Czy oklejanie samochodów można przeprowadzić zimą?

Można, aczkolwiek pod warunkiem, że samochód będzie oklejany w dodatniej temperaturze, w ogrzewanym pomieszczeniu. Istotne jest, aby pojazd po oklejeniu pozostał przez następne 24h w tej samej temperaturze, w której był oklejany.

Oklejanie samochodów – czy wykonujemy folie dla każdego rodzaju auta?

Niezależnie od tego jakim autem jeździsz, zmienimy jego wygląd dla Ciebie. Pracujemy zarówno z autami kompaktowymi, klasy średniej oraz wyższej. Nie ma znaczenia, czy jest to mały crossover czy duży SUV. Folie zmieniające kolor wykonujemy dla każdego rodzaju auta.

Czy oklejanie samochodów wymaga ich wcześniejszego przygotowania?

Bezpośrednie przygotowanie do oklejenia zawsze przeprowadzamy we własnym zakresie. W przypadku, gdy któryś z elementów auta był niedawno lakierowany, należy odczekać aż lakier przestanie pracować ( w zależności od pogody i pory roku może to być od 2 do nawet 4 tygodni).

Oklejanie samochodów- czy mogę okleić cały samochód reklamą?

Tak. W naszym salonie możliwe jest oklejenie całego pojazdu grafiką reklamową.

Oklejanie samochodów – jak pielęgnować oklejony samochód?

Tak samo, jak samochód bez folii. Należy pamiętać, ze folię uszkadza to samo co lakier, dlatego wskazane jest jak najrzadsze używanie środków chemicznych i myjni automatycznych. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie środków specjalnie stworzonych do pielęgnacji oklejonego samochodu, które nie tylko utrzymają folię w doskonałej czystości, ale nie wpłyną na jej wygląd i żywotność.

podane ceny są cenami netto

Projekt i wykonanie: CoolBrand