Zmiana koloru auta – jakie niesie korzyści?

Zmiana koloru auta do niedawna wiązała się z kosztownym oraz bardzo czasochłonnym lakierowaniem, dlatego niewiele osób decydowało się na tego typu zabieg. Na szczęście powstał inny sposób – oklejanie samochodu specjalną folią. Jakie są korzyści tego zabiegu, oprócz oczywistej zmiany koloru?

Foliowanie samochodu, a lakierowanie

Foliowanie samochodu nie jest zbyt czasochłonnym procesem, w porównaniu do lakierowania. Ponadto nie nadwyręża tak bardzo naszego budżetu. To bardzo dobra alternatywa, ponieważ niesie ze sobą inne korzyści, takie jak ochrona samochodu przez uszkodzeniami lakieru. To opcja dla posiadaczy nowych, jak również używanych aut. Na rynku jest obecnie wiele rodzajów folii – od matowych, przez błyszczące, a nawet z efektem kameleona, czy strukturalnego karbonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze auto będzie się wyróżniać na drogach. Folia ponadto jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak kwaśne deszcze czy sól drogowa. Dzięki tej metodzie, samochód jest bardziej odporny na zabrudzenia, powstałe w wyniku użytkowania pojazdu, jak również na mikro urazy, powstałe w trakcie eksploatacji samochodu. Oklejanie można wykonywać co jakiś czas, zmieniając kolor naszego auta, w zależności od naszych upodobań.

Folie ochronne na lakier – wady

Główną wadą jest poziom trudności przygotowania samochodu oraz samego procesu naklejania folii, dlatego też warto udać się do firmy, która posiada doświadczonych fachowców. Dodatkowo folia utrzymuje się przez kilka lat, jednak zła pielęgnacja może powodować nawet odchodzenie z lakierem, dlatego należy być ostrożnym.

Pomimo kilku wad tej metody, warto zastanowić się nad tego typu zabezpieczeniem naszego samochodu. Korzystając z usług doświadczonych fachowców, mamy pewność, że folia będzie odpowiednio naklejona, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o późniejsze konsekwencje tego typu działania.

Zmiana koloru auta? W Warszawie tylko w Bling Auto Detailing!

Znudził ci się obecny wygląd Twojego samochodu? A może chcesz coś w nim zmienić- szybko, efektownie i po rozsądnej cenie? Jeśli tak, jesteś w bardzo dobrym miejscu! Postaw na profesjonalne i kompleksowe oklejanie samochodu! W naszym salonie specjalizujemy się w usłudze oklejania aut foliami. To doskonały sposób, aby zupełnie odmienić dotychczasowy wygląd Twojego samochodu. Co więcej? Korzystając z naszych usług, zyskujesz możliwość podkreślenia wyjątkowości swojego auta. Sprawdź naszą ofertę szczegółowo i odwiedź nasz salon, by już po kilku godzinach móc wyjechać z niego zupełnie nowym, odmienionym samochodem, który wzbudzi podziw i zazdrość innych kierowców!

Zmiana koloru auta

Czy wiesz, że przyklejenie samochodu specjalną folią jest obecnie najłatwiejszą, najszybszą a zarazem bardzo efektowną metodą, która zmienia obecny wizerunek pojazdu na nowy przy niskich kosztach w porównaniu do standardowego mycia auta? Profesjonalnie wykonany montaż folii w salonie Bling Auto Detailing nie tylko zmienia kolor samochodu, ale również chroni oryginalną farbę przed różnymi przebarwieniami, wyblaknięciem bądź zniszczeniem karoserii auta. Warto dodać, iż podczas aplikacji folia jest owinięta na brzegach, chroniąc tym samym samochód przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi m.in. zmiennością klimatu, opadami deszczu bądź śniegu.

Zmiana koloru samochodu- lakierowanie, oklejanie folią czy natryskiwanie gumy?

Dla większości właścicieli auto pełni nie tylko rolę środka lokomocji, ale może być także miejscem na reklamę firmy bądź po prostu powodem do dumy. Z tego też powodu niektórzy posiadacze samochodów decydują się na zmianę koloru nadwozia! Powinieneś wiedzieć, że obecnie istnieje kilka sprawdzonych metod, którymi można wykonać tego typu zabieg. Mowa tutaj m.in. o lakierowaniu, oklejaniu folią lub natryskiwaniu gumy.

  • Lakierowanie – rozwiązanie najpopularniejsze a zarazem najdroższe. Co istotne? Lakierowanie można podzielić na lakierowanie na mokro i na sucho. Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, należy przygotować się na spory wydatek. Warto pamiętać, iż ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników, a doświadczeni lakiernicy zawsze podają ją na podstawie indywidulanej wyceny. Dużym plusem tego sposobu zmiany koloru auta jest to, iż przed lakierowaniem specjaliści dodatkowo sprawdzą stan karoserii oraz przeprowadzą konieczne naprawy. Pamiętaj, jeśli nie chcesz wydawać dużej kwoty na lakierowanie, możesz pomyśleć o pomalowaniu tylko kilku elementów. Takie rozwiązanie na pewno sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał wyjątkowo!
  • Lakier matowy – zastosowanie lakieru matowego daje wyjątkowy wygląd pojazdowi. Samochody o matowej karoserii wyróżniają się na tle błyszczących nadwozi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy lakiernik umie malować matem, dlatego jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, warto skorzystać z usług sprawdzonego warsztatu Bling Auto Detailing. Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych ekspertów, możesz być pewien profesjonalnej zmiany koloru Twojego samochodu!
  • Oklejanie samochodu folią – oklejenie samochodu specjalną folią daje bardzo wiele możliwości, szczególnie jeśli chodzi o najbardziej zwariowane kolory lub wzory. Bardzo dużym plusem zastosowania folii jest możliwość łatwego jej usunięcia. Wykorzystywana przez nas folia do zmiany kolory auta świetnie chroni nadwozie przed rysami, kamieniami spod kół a także szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Jednak, aby można było uzyskać te wszystkie benefity, należy korzystać z usług profesjonalnego salonu, który oferuje oklejanie nadwozia. Jest to również tańsze rozwiązanie niż w przypadku lakierowania.
  • Natryskiwanie gumy – to kolejny sposób na zmianę koloru auta, natryskiwanie na karoserię specjalnej gumowej powłoki. Tzw. dip to metoda, która ma jedną bardzo dużą zaletę- gumą łatwiej jest pokryć elementy o nieregularnym kształcie. Co więcej? Natryskiwanie umożliwia skuteczne pokrycie ubytków w powłoce lakierniczej. Stosując takie rozwiązanie, nadwozie samochodu odzyskuje dawną gładkość! Guma Tworzy specjalną, dodatkową warstwę, która pomaga chronić samochód przed uszkodzeniami. Natryskiwanie gumy to jeden z tańszych sposobów na zmianę koloru auta.

Zmiana koloru auta to proces odwracalny!

Bardzo ważna informacja! Należy podkreślić, że mimo wieloletniej trwałości folii, zmiana koloru auta to proces jak najbardziej odwracalny. Oznacza to, iż folię można całkowicie zdemontować, aby przywrócić pierwotny kolor karoserii samochodu. Pamiętaj, że zmiana koloru auta w pojazdach to to bardzo istotna funkcja stylizacji na rynku. Korzystając z profesjonalnych usług Bling Auto Detailing, zyskujesz praktycznie nieograniczone opcje w kwestii wyboru koloru, wzoru, wykończenia folii, oraz stylu! Jedyne co Cię ogranicza, to tylko i wyłącznie granica Twojej pomysłowości. Niestandardowa zmiana koloru folią Twojego samochodu to świetna, a jednocześnie niedroga alternatywa dla tradycyjnego malowania pojazdu!

Zmiana koloru karoserii- 5 największych zalet

Obecnie oklejanie auta w celu zmiany jego koloru jest oferowane w wielu warsztatach. Taka usługa dostępna jest również w naszej firmie! Zastanawiasz się czy zmiana koloru samochodu to dobry wybór? Sprawdź teraz!

  • Zmiana koloru auta folią– elegancki i wyjątkowy efekt- dzięki naszej bogatej ofercie, możesz wybierać nie tylko folie o jednolitych, gładkich kolorach, ale także z efektem metalizowanym czy folie matowe. Jak widać, możliwości są niemal nieograniczone!
  • Zmiana koloru auta folią– krótki czas wykonania pracy- z reguły oklejenie auta folią trwa około 2- 3 dni. Jednak zdarzają się sytuacje, iż zabieg ten trwa o wiele krócej! Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz długo czekać na to, aż pojazd będzie gotowy.
  • Zmiana koloru auta folią– skuteczne zabezpieczenie karoserii- to świetne zabezpieczenie karoserii przed czynnikami zewnętrznymi. Ma ono bardzo istotne znaczenie, gdyż podczas jazdy lakier samochodu może ulec uszkodzeniu m.in. poprzez uderzenie małych kamyczków, piasek, sól, oraz czynniki pogodowe. Specjalna folia jaką zakładamy na pojazdy w naszym warsztacie nie tylko doskonale chroni oryginalny lakier przed uszkodzeniem, ale jednocześnie pozwala zachować oryginalną wartość pojazdu na dłużej!
  • Zmiana koloru auta folią– łatwy i prosty demontaż- jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał powrócić do oryginalnego koloru karoserii lub zmienić folię na inną, można tego dokonać poprzez zdemontowanie folii, bez jakiegokolwiek uszkodzenia lakieru.
  • Zmiana koloru auta folią– niskie koszty- jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru auta folią, możesz liczyć na stosunkowo niską cenę. Najczęściej wynosi ona od około 3500 do 6000, w zależności od modelu samochodu oraz rodzaju wybranej folii.

Zmiana koloru auta folią- najczęściej zadawane pytania

 Czy folia zmieniająca kolor jest wtrzymała?

Otóż folia stanowi zabezpieczenie samochodu na wiele lat, jednak ostateczna jej żywotność zależy przede wszystkim od częstotliwości eksploatacji samochodu.

Jak wygląda proces zmiany koloru samochodu?

Kolor samochodu zostaje zmieniony bez jakiegokolwiek uszkodzenia tego co znajduje się pod spodem. Sam proces jest niezwykle prosty: najpierw przeprowadzane jest detailingowe mycie auta, a następnie na oczyszczoną karoserię nakłada się specjalne folie.

Czy zmiana koloru uszkadza lakier?

Nie! Zmiana koloru przebiega w sposób całkowicie bezinwazyjny, bez uszkadzania pierwotnej karoserii samochodu. Nasi doświadczeni specjaliści nakładają folię w rękawiczkach, aby zminimalizować do zera możliwość zarysowania lakieru np. paznokciem.

Czy folia wymaga specjalnej pielęgnacji?

Zaleca się pielęgnację auta z zastosowaniem narzędzi i środków detailingowych, gdyż nawet delikatne mycie tradycyjnymi środkami może spowodować powstawanie mikrouszkodzeń.

Czy folia do zmiany koloru może ochronić karoserię?

Folia stanowi doskonałą powłokę ochronną dla lakieru m.in. przed codziennymi drobnymi uszkodzeniami takimi jak zarysowania, odpryski.

Zastanawiasz się dlaczego warto nam powierzyć zmianę koloru auta? Bling Auto Detailing profesjonalnie i kompleksowo okleja samochody foliami dostępnymi w szerokiej gamie kolorów, wzorów, odcieni i struktur. Dzięki temu każdy powierzony w nasze ręce samochód przechodzi wyjątkową metamorfozę, która pozwala mu wyróżnić się na drodze. Jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z naszą ofertą i umów na wizytę. Zapraszamy serdecznie!

Projekt i wykonanie: CoolBrand