Zabezpieczanie samochodu folią ochronną

Lakiery w samochodach, nie są niezniszczalne, bardzo często pojawiają się zarysowania oraz odpryski. Niestety są to najczęstsze uszkodzenia, które powodują, że samochód traci swój estetyczny wygląd. Co zrobić by temu zapobiec? Z pomocą przychodzi folia ochronna, która działa jak tarcza na tego typu uszkodzenia.

Bezbarwne folie ochronne na lakier

Folia ochronna to najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia lakieru przed zarysowaniami oraz odpryskami, powstałymi w wyniku eksploatacji samochodu. Dzięki swoim właściwościom jest niewidoczna gołym okiem. Efektem tego, jest lśniący lakier, który nie ma na sobie widocznych oznak eksploatacji.  Ponadto jej montaż nie wymaga demontażu elementów auta.

Foliowanie samochodu

Zanim rozpocznie się proces foliowania samochodu, auto jest dokładnie myte, suszone, odtłuszczone oraz polerowane, jeżeli jest taka konieczność. Następnie z folii zostaje ściągnięta warstwa, która chroni klej przed zabrudzeniami. Zanim jednak zostanie ona przyklejona do lakieru, pokrywana jest specjalnymi środkami, które ułatwiają jej dokładne dopasowanie. Folia jest gładzona na samochodzie raklą, w celu wypuszczenia wszystkich pęcherzyków powietrza oraz pozostałego pod nią płynu. Ostatnim etapem jest ewentualne docięcie folii oraz pozostawienie jej do wyschnięcia. Producenci folii posiadają swoje wykrojniki, pod wiele marek samochodów, dlatego przycinanie nie zawsze jest konieczne. Podczas aplikacji bardzo ważne jest również, by nie dostały się pod nią żadne zabrudzenia, ponieważ będą pod nią widoczne.

Koszt folii ochronnej na lakier

Cena zabiegu jest niestety bardzo wysoka, jednak warto się na niego zdecydować, szczególnie w przypadku, gdy kupujemy nowe auto z salonu. Producenci folii ochronnej zazwyczaj dają 10-letnią gwarancję na sprzedawany produkt, jednak w przypadku, gdy właściciel samochodu będzie odpowiednio o nią dbał, folia nigdy nie straci swojego połysku. Koszt zabezpieczenia całego samochodu to około 11 tys. zł, lub nawet więcej. Bardzo często właściciele samochodów zabezpieczają elementy najbardziej narażone na ślady użytkowania, czyli części przednie auta, wtedy koszt wacha się pomiędzy 3,5 – 5 tys. zł

Auto detailing

Profesjonalne firmy zajmujące się auto detailingiem, oferują tę usługę nie tylko do samochodów, lecz również motocykli, jachtów, a nawet śmigłowców. Pomimo ogromnego kosztu, warto zainwestować w tego typu ochronę samochodu, ponieważ po kilku latach nadal będziemy mogli cieszyć się eleganckim wyglądem naszego samochodu. Pamiętajmy, że pojazdy są narażone na zniszczenia nie tylko w trakcie jazdy, ale również podczas postoju. Folia ochronna pozwala również zaoszczędzić na zabiegach regeneracyjnych. Po tym zabiegu nie straszne będą nam odpryski, korozja, matowienie, kwaśne deszcze oraz wiele innych czynników, które wpływają na stan naszego pojazdu.

Projekt i wykonanie: CoolBrand