Profesjonalna kosmetyka auta – co zrobić, by cieszyć się nowością samochodu na dłużej?

To przyjemne uczucie, gdy odbierasz swój wyczekiwany samochód z salonu: pachnące, czyste, świeże. Niestety efekt nie trwa zbyt długo i już po kilku miesiącach pojawiają się nie tylko pierwsze zabrudzenia, ale również ryski i odbarwienia. Zadajesz sobie pytanie, jak zadbać o auto, aby nawet po wielu latach eksploatacji wyglądało jak nowe? Czy kosmetyka samochodu będzie w tym przypadku pomocna? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Po pierwsze kosmetyka auta!

Decydując się na skorzystanie z usług Bling Auto Detailing nie musisz martwić się o nic! Po przeprowadzeniu odpowiednich czynności, auto będzie wyglądało o wiele lepiej, niż po wyjechaniu z niejednej fabryki. Co więcej? Uzyskany efekt przy odpowiedniej konserwacji będzie w stanie utrzymać się przez wiele lat.

Wielu kierowców, aby móc cieszyć się efektem nowego samochodu, decyduje się na oddanie auta w ręce doświadczonych ekspertów, którzy dysponując bogatą wiedzą, umiejętnościami, narzędziami oraz środkami chemicznymi, są w stanie poprawić fabrycznie nowy wygląd oraz zabezpieczyć ten stan na wiele miesięcy, a nawet lat! Takie rozwiązanie stanowi idealną bazę, gdyż zarówno lakier, jak i wnętrze są czyste, więc precyzyjne czyszczenie i pozbywanie się opornych zanieczyszczeń nie jest koniecznością. Głównym priorytetem jest zachowanie oryginalnego wyglądu oraz poprawa estetyki. W tym celu można pokryć lakier specjalną powłoką ceramiczną, dzięki której nie tylko kolor lakieru ulegnie pogłębieniu, ale również nabierze niezwykłego połysku i gładkości. Ale to nie wszystko! Przełoży się to także na odporność na zabrudzenia, zarysowania czy obtarcia. Warto dodać, iż uzyskany efekt może utrzymać się nawet kilka lat!

Zaleca się również pokrycie niektórych elementów narażonych na zarysowania i zużycie, specjalistyczną folią zabezpieczającą. Folia posiada bardzo wiele zalet, oprócz tego, że jest praktycznie niewidoczna, to dodatkowo zabezpiecza elementy przed otarciami, zarysowaniami a także naturalnym procesem starzenia. Folię zabezpieczającą można założyć m.in. na lampy przednie i tylne, progi, zderzaki czy listwy progowe. Kosmetyka samochodu to także odpowiednia dbałość o jego wnętrze! A więc, warto prawidłowo zakonserwować tapicerkę skórzaną, materiałową bądź welurową, dywaniki oraz elementy plastikowe, które są szczególnie narażone na zabrudzenia lub uszkodzenia np. dolne części drzwi.

Starsze auto jak nowe- czy to możliwe?

Zastanawiasz się czy starsze auto również może wyglądać jak nowe? Pamiętaj, jeśli nawet posiadasz samochód od kilku lat bądź kupiłeś używany, a wcześniejszy właściciel nie dbał o jego wygląd- to jeszcze nic straconego! Otóż, dzięki Bling Auto Detailing niemal każde auto może wyglądać jak nowe, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki pracy, zaangażowaniu oraz prawidłowo dobranych preparatów.

Najistotniejszym etapem jest precyzyjne i szczegółowe czyszczenie, dekontaminacja oraz deironizacja zarówno lakieru samochodowego, jak i felg. To skuteczne rozwiązanie, które pozwoli Ci wyeliminować wszelkie zabrudzenia, nawet te najbardziej uciążliwe, które były obecne przez wiele lat. Co istotne? Jeśli doszło do zniszczenia powłoki lakierniczej, wykorzystuje się kilkuetapowe odświeżanie powłoki, aż do momentu usunięcia wszystkich, drobnych i głębszych rys. W następnym etapie używa się specjalnych powłok ochronnych, stosując tradycyjny wosk, powłoki polimerowe, hybrydowe aż po powłoki ceramiczne. Wybór danej powłoki ochronnej jest uzależniony od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Mimo, iż wygląd zewnętrzny samochodu stanowi wizytówkę właściciela, to jednak wnętrze jest tylko i wyłącznie dla kierowcy i pasażerów. Warto odpowiednio zadbać o kosmetykę auta i wykonać przynajmniej dokładne sprzątanie. Pamiętaj, że nawet zwykły pakiet sprzątania wnętrza w profesjonalnym zakładzie Bling Auto Detailing pozwoli uzyskać ci lepsze efekty, niż żmudne mycie, wycieranie kurzu czy odkurzanie we własnym zakresie. Kompleksowy zabieg w naszym salonie sprawi, że Twoje auto będzie wyglądało jak nowe, nawet jeżeli wyjechało z salonu wiele lat temu! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i skorzystania z naszych usług.

Projekt i wykonanie: CoolBrand