Jak skutecznie zadbać o samochód po zakończeniu sezonu zimowego?

Mimo, że do końca zimy pozostało jeszcze nieco ponad miesiąc, jednak coraz więcej właścicieli samochodów myśli już o odpowiednim przygotowaniu auta do sezonu letniego. Choć obecna zima nie daje nam jakoś mega mocno w kość, jednak nasze „perełki” mogło to trochę odczuć. Mowa tutaj przede wszystkim o lakierze samochodu, felgach, oraz wnętrzu, które zawsze delikatnie, ale jednak są poszkodowane. A więc, jak należy zadbać o sam samochód po zimie?

Co stwarza zagrożenie dla auta zimą?

Po pierwsze, zima to okres niskich temperatur, a tym samym wysokich rozprężeń temperatury w niektórych miejscach w samochodzie. Wyobraź sobie taką sytuację: wstajesz rano, a na dworze temperatura jest znacznie poniżej zera. Idziesz do auta a na szybie mróz i szron. W tym przypadku skrobaczka to jedyne słuszne rozwiązanie. A więc zaczynasz skrobać wszystkie okna po kolei, lecz po uszczelkach zawsze coś może spłynąć. Wyruszasz do pracy, lecz i tak jesteś już spóźniony. Co więcej? Stojąc na światłach w korku samochód rozgrzał się, maska z temperatury poniżej zera wchodzi nawet na 50 stopni Celsjusza. Do takiej sytuacji często dochodzi w akompaniamencie opadów deszczu bądź śniegu. Niestety lakier samochodowy, a szczególnie w miejscu zaraz za zderzakiem to najbardziej narażone miejsce na uszkodzenia. Oprócz tego, sól, plucha i błoto, czyli wszystko co najgorsze w pakiecie. Właśnie z tego powodu należy odpowiednio zadbać o swój samochód po zakończeniu zimowego sezonu. Możesz to uczynić na własną rękę, bądź skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów Bling Auto Detailing, którzy zawsze i chętnie służą kompleksową pomocą.

Jak zadbać o samochód po zimie?

Zabezpieczyłeś swój samochód przed zima? Jeśli tak, to możesz być trochę spokojniejszy. Jeśli nie, może być nieco trudniej, aczkolwiek nic straconego, ponieważ zimą większość kierowców i tak stara się dbać o auto i jego porządek. Jednak, mimo tego na wiosnę i tak pokazują się tzw. „kwiatki”. Mowa tutaj m.in. o drobnych odpryskach na lakierze, rysach na felgach, czy zabrudzonej tapicerce. Zarówno staranność, jak i delikatność mają duże znaczenie jeśli chodzi o dbałość samochód. Należy jednak pamiętać, aby w żadnym wypadku nie robić tego pod blokiem lub obok domu. Dlaczego? Wszystkie powstałe zanieczyszczenia, oleje i smary nie mogą wsiąknąć w ziemię. W zamian tego powinny zostać odprowadzone do kanalizacji.

Co dalej? Nie zaleca się intensywnego szorowania, gdyż drobinki zgromadzone na lakierze samochodowym mogą zadziałać jak papier ścierny! Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się we właściwe środki i akcesoria– nierzadko stanowi to połowę sukcesu. Z kolei jeśli chodzi o wnętrze samochodu, zastosowanie odpowiednich środków to praktycznie gwarantowany sukces. Aczkolwiek w przypadku tapicerki nie należy zbytnio przesadzać z ich ilością, bowiem może pojawić się nieprzyjemny zapach.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości doświadczony zespół Bling Auto Detailing chętnie służy pomocą. Zapraszamy serdecznie do naszego samochodowego SPA!

Projekt i wykonanie: CoolBrand