Dlaczego oklejanie auta bezbarwną folią ochronną jest tak kosztowne?

Kupując samochód, coraz częściej zastanawiamy się w jaki sposób o niego dbać, by posłużył nam jak najdłuższej. W trakcie eksploatacji, lakier naszego pojazdu, narażony jest uszkodzenia. Minimalizacja ryzyka jest możliwa za pomocą bezbarwnych folii ochronnych na lakier. Zastanawiacie się dlaczego ten zabieg jest tak kosztowny? Przyczyn jest kilka.

Jak działają bezbarwne folie ochronne na lakier?

Folia działa jak płachta, która chroni lakier przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, uderzeniami kamieni, drobnymi zarysowaniami, a nawet zanieczyszczeniami organicznymi. Ponadto materiał ten posiada zdolność do regeneracji, w przypadku małych zarysowań, dzięki czemu powstałe uszkodzenia same się niwelują. Bezbarwna folia ma przede wszystkim za zadanie ochronić lakier samochodu, aby ten nie posiadał małych zarysowań oraz śladów korozji.

Ile kosztuje oklejanie samochodu folią ochronną?

Ze względu na wiele czynników wpływających na koszt takiego zabiegu, ceny są bardzo różne. Nie musimy jednak od razu oklejać całego samochodu, najczęściej laminowana jest przednia część maski i błotników, lampy, lusterka, zderzak, klamki, nadkola, jak również progi. To elementy najbardziej narażone na zniszczenia. W zależności od ilości elementów, koszt takiego zabiegu wynosi od kilkuset złotych, po nawet kilka tysięcy. Nie jest to jednak duża kwota, w porównaniu do ponownego lakierowania bądź wymiany elementów na nowe. Pamiętajmy również o tym, że taką folię możemy w każdej chwili zdjąć, bez obaw o kolor znajdujący się pod nią. Decydując się na taki zabieg, sprawdźmy firmy zajmujące się tego typu usługą, pamiętając, że niska cena, nie zawsze oznacza fachową robotę. Źle założona folia nie spełni swojej funkcji, a nasze pieniądze pójdą do kosza.

Projekt i wykonanie: CoolBrand