Ceramiczna ochrona lakieru – na czym polega?

Posiadając samochód, dbamy o niego jak najlepiej się da. staramy się by jak najlepiej go chronić przed wszelkimi urazami. Regularne mycie oraz usuwanie zanieczyszczeń, niestety również naraża nasze auto na zarysowania. Co zrobić by temu zapobiec?

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru

Powłoki ceramiczne cechują się dużą odpornością na minimalne zarysowania, jak również na działania chemicznych substancji. Jest to cienka, niewidoczna warstwa, która chroni lakier przed niekorzystnymi czynnikami, dzięki czemu zaoszczędzimy na naprawach lakierniczych, wynikających z eksploatacji pojazdu.

Co daje powłoka ceramiczna?

Po aplikacji odpowiedniej ilości warstw powłoki ceramicznej, naszym oczom ukaże się piękny efekt lustra. Ponadto brud oraz zanieczyszczenia nie będą przylegały tak szybko do naszego samochodu, dzięki czemu zmniejszymy ilość wizyt na myjni. Powłoka ceramiczna może chronić nie tylko lakier, ale również reflektory, szyby, uszczelki, felgi oraz elementy plastikowe, dzięki czemu cały nasz samochód będzie odpowiednio zabezpieczony.

Warto zabezpieczyć swój samochód przed uszkodzeniami mechanicznymi, rysami, promieniowaniem UV, kwaśnymi deszczami, solą drogową oraz brudem, za pomocą powłoki ceramicznej. To wydatek, który w przyszłości zwróci się nie tylko pięknym wyglądem samochodu, ale również oszczędnością związaną z przebywaniem na myjni czy u mechanika.

Projekt i wykonanie: CoolBrand