Najlepsze metody mycia szyb w samochodach

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że czyszczenie szyb samochodowych jest łatwym  zadaniem, jednak należy pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby móc osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Przede wszystkim należy myć szyby w rękawiczkach, ponieważ pozwoli to uniknąć pojawienia się ewentualnych smug podczas czyszczenia. Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne sposoby mycia szyb w samochodach? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem- zapraszamy serdecznie!

Odpowiednia pielęgnacja szyb samochodowych – zasady

Należy zaznaczyć, iż czyszczenie szyb samochodowych nie jest trudne, aczkolwiek wymaga zastosowania odpowiedniego płynu do szyb. Jest to bardzo istotne, jeśli zależy Ci na osiągnięciu profesjonalnego i trwałego efektu. Co ciekawe, wszelkie niepowodzenia jakie się pojawiają, wynikają najczęściej z bardzo błahych powodów, takich jak m.in. stosowanie jednej ściereczki z mikrofibry do czyszczenia całego pojazdu. Powinieneś wiedzieć, że jest ogromny błąd, który znacznie wydłuży Twoją pracę! Mimo, iż na początku może Ci się wydawać, że osiągnąłeś cel, jednak w świetle dziennym szybko ujrzysz rozprowadzone wszelkie zabrudzenia i smugi. Podstawową zasadą jest czysta mikrorfibra, regularnie wymieniana na świeżą i suchą, aby nie rozprowadzać uschniętego wcześniej brudu.

Preparaty do mycia szyb – jaki wybrać?

Profesjonalny płyn do mycia szyb to także bardzo ważny element. Dzisiaj na rynku znaleźć można wiele tego typu preparatów- część z nich odparowuje szybciej, część wolniej a inne w ogóle nie poradzą sobie z zabrudzeniami. Co istotne? Z reguły szybko i wolno odparowujące płyny zawsze się sprawdzą, dlatego warto mieć w samochodzie obydwa. Zarówno jeden i drugi preparat ma swoje zalety. Szybko odparowujący płyn to świetne rozwiązanie, szczególnie gdy właściciel samochodu pali papierosy (w tym przypadku tłuszcz oraz osad zbierający się na szybach potrafi sprawić problem). Co więcej? Produkt, który szybko odparowuje, otępia szybę, co dla właściciela pojazdu powinno być informacją na temat jakości preparatu. Dodatkowo ma bardzo dobre właściwości otłuszczające, dzięki czemu pozwala szybciej pozbyć się zanieczyszczeń. Płyn do szyb wolno odparowujący również ma swoje zalety: można z nim dłużej pracować, na koniec pozostawia specyficzny poślizg na szybie.

Myj szyby profesjonalnie!

Profesjonalna pielęgnacja szyby samochodowej wiążę się z koniecznością zaopatrzenia w odpowiednie akcesoria. Podstawowe i niezbędne wyposażenie to m.in. rękawiczki, płyn do mycia szyb oraz co najmniej 2 czyste mikrofibry. Czy wiesz, że możesz również użyć specjalnej mikrofibry waflowej? Otóż, możesz ją wykorzystać na pierwszym etapie mycia, natomiast drugą gładką stronę użyjesz do finalnego dotarcia. Tym sposobem czyszczenie szyb samochodowych możesz wykonać samodzielnie, jednak jeśli zależy Ci na gwarancji osiągniecia w pełni satysfakcjonującego efektu- zapoznaj się z ofertą BLING AUTO DETAILING. Nasi doświadczeni fachowcy zawsze i chętnie służą pomocą- zapraszamy!