Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jeśli planujesz sprzedaż samochodu, powinieneś zadbać nie tylko o jego odpowiedni opis, zdjęcia czy dokumentację, ale przede wszystkim  o stan techniczny i wizualny auta. Pamiętaj, jeśli zadbasz właściwie o wygląd samochodu, szansa na korzystną sprzedaż samochodu znacznie wzrośnie! Zastanawiasz się jak należy to zrobić i o czym trzeba pamiętać? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz czytając poniższy artykuł. Zapraszamy.

Co najpierw?

Pierwszy etap to określenie własnego celu i ocena bieżącego stanu pojazdu. Owszem zdarza się, ze auto wymaga tylko podstawowego czyszczenia, jednak są także samochody, które zbyt długo stały lub były bardzo intensywnie użytkowane, a wówczas wizyta na myjni może być niewystarczająca. Nie zaleca się tuszowania wad typowo pod sprzedaż, dlatego nasi specjaliści odradzają mycie silnika. Nawet jeśli jest on bardzo zabrudzony, warto zostawić go w takim stanie, ponieważ będzie to oznaką Twojej uczciwości. Zbyt przesadne „pucowanie” silnika i komory silnikowej, może zostać odebrane przez potencjalnego kupca jako próba ukrycia np. wycieków, które są bardzo trudne i kosztowne do wyeliminowania.

Nadwozie

Stan samochodu ocenia się przede wszystkim oczami, a więc pierwsze co widać to lakier oraz nadwozie. Choć trudno jest wymagać od kilkuletniego pojazdu idealnego lakieru, nie oznacza to jednak, że należy godzić się na taki stan rzeczy! Świetny stan wizualny auta to pewność i gwarancja, że transakcja przebiegnie po naszej myśli, dlatego warto zainwestować nieco więcej pieniędzy i czasu w sprawdzone zabiegi regenerujące. Zdarza się, że wystarczy jedno polerowanie i nabłyszczanie lakieru, jednak są również przypadki, w których konieczna jest większa ingerencja m.in. wykorzystując pastę lekkościerną lub mleczko.

Jeśli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia, najlepiej powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom. Studio BLING AUTO DETAILING zajmuje się kompleksową pielęgnacją samochodów. Warto dodać, iż zbyt duże tarcie bądź nieumiejętne polerowanie może spowodować zupełnie odwrotny efekt od zakładanego- mówiąc prościej, samochód zmatowieje i będzie prezentował się mało estetycznie! Ponadto, w niektórych przypadkach naprawa zepsutego lakieru będzie bardzo drogo kosztować, dlatego naprawdę warto uważać.

Wnętrze samochodu

Choć nadwozie stanowi swego rodzaju wizytówkę auta, jednak we wnętrzu samochodu spędzamy najwięcej czasu. Powinieneś zatem wiedzieć, iż potencjalny kupujący zwróci na pewno uwagę, czy wnętrze jest czyste. Często wystarczy dobrze wysprzątać samochód w środku, aby diametralnie zmienić jego charakter. Wszelkie nieprzyjemne zapachy, plamy czy otarcia można w prosty sposób usunąć, co znacząco podniesie cenę finalną samochodu!

Jeśli jednak nie posiadasz doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, nie warto ryzykować samodzielnym praniem tapicerki, ponieważ może to doprowadzić do rozciągnięcia, odbarwienia a nawet rozdarcia materiału. Gdy stan tapicerki Twojego auta nie jest najlepszy, warto oddać ją w ręce profesjonalnego serwisu. BLING AUTO DETAILING za niewielką opłatą zupełnie odmieni wnętrze Twojego samochodu! Plastiki oraz inne elementy to szczegóły, o które możesz zadbać samodzielnie. Choć jest to praca czasochłonna i żmudna, te elementy są niezwykle istotne i kupujący często zwraca na nie uwagę!

Pamiętaj o kołach!

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że koła potrafią zmienić wygląd każdego samochodu. Gdy są brudne i zarysowane, szpecą każdy pojazd, jednak niedrogim kosztem można zdecydowanie poprawić prezencję sprzedawanego samochodu. Czasami wystarczy jedno gruntowne czyszczenie i delikatne poprawki lakiernicze. Jeśli Twój samochód posiada kilka szpecących otarć lub rys, warto je delikatnie przeszlifować i zamalować specjalnym preparatem (lakierem). Natomiast, jeżeli stan kół pozostawia wiele do życzenia, najlepiej oddać je specjalistom. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz gwarancję profesjonalnej renowacji felg. Mimo, iż nie jest to zabieg tani, jest bez wątpienia bardziej opłacalny niż całkowita wymiana felgi lub kompletu.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości, nasi pracownicy chętni służą kompleksową pomocą i fachowym doradztwem. Zapraszamy do BLING AUTO DETAILING!