Jak odpowiednio zadbać o samochód? Czyli, o wstawkach, listwach ….

Chcesz zadbać o swój samochód, ale boisz się, że o czymś zapomnisz? Powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że „diabeł tkwi w szczegółach”. Choć jest to tylko stare powiedzenie, jest w nim sporo prawdy, ponieważ nawet najlepiej wypolerowany i pokryty powłoką ceramiczną lakier, nie będzie zwracał uwagi, jeśli pozostałe elementy nadwozia będą prezentowały się niezbyt dobrze. Zarówno wyblakłe listwy, wstawki oraz akcenty są w stanie zepsuć efekt bardzo kosztownych i czasochłonnych zabiegów. A więc, jak dbać o samochód?

Co istotne? Jeśli wstawki, dodatki oraz inne chromowane akcenty będą zaniedbane, nawet najpiękniejszy i najdroższy lakier nic nie zdziała! Należy zaznaczyć, iż w niektórych sytuacjach naprawa elementów wykończeniowych pojazdu nie jest możliwa do wykonania, wówczas jedyną opcją jest wymiana. Niestety w przypadku starszych modeli samochodów może to być bardzo skomplikowane. Jednak w większości przypadków w pełni wystarczają odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne a oraz konserwacja w profesjonalnym serwisie samochodowym. BLING AUTO DETAILING to pewność i gwarancja kompleksowych usług na najwyższym poziomie!

Pamiętaj o plastikach

Wiele modeli starszych i nowych samochodów posiada wstawki z tworzywa sztucznego w standardowym, czarnym kolorze. Wszystko jest ok, gdy kolor jest intensywny, jednak wraz z upływem czasu zaczynają pojawiać się wypłowiałe i niezbyt estetyczne elementy, które w pewnym stopniu „szpecą” auto. Co zrobić, aby samochód wyglądał jak nowy? Część osób wybiera malowanie elementów plastikowych za pomocą farby w sprayu, jednak jest to rozwiązanie ryzykowne i nietrwałe! Pamiętaj, że źle przygotowany element sprawi, że farba po pewnym czasie zacznie odpryskiwać. Co więcej? Malowanie przez osoby nieposiadające doświadczenia może spowodować uszkodzenia elementów sąsiadujących. Niektórzy wykorzystują również opalarkę, za pomocą której rozgrzewa się powierzchnię plastiku, dzięki czemu nabiera ona ciemniejszego koloru. Specjaliści nie zalecają wykonywania tego zabiegu, bowiem wystarczy jeden mały błąd, aby trwale uszkodzić element!

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie specjalnych preparatów konserwujących, które skutecznie przywracają plastikom ich pierwotny blask. Wybierając tańsze rozwiązania, otrzymasz możliwość przywrócenia pięknej barwy elementom z plastiku na kilka tygodni, natomiast decydując się na droższe specyfiki do tego typu zabiegów możesz uzyskać intensywny kolor nawet na kilka lat! Warto zainwestować pieniądze i czas w profesjonalne rozwiązania, gdyż dzięki temu przywrócisz blask plastikom na wiele lat, co z kolei przełoży się na poprawę estetyki całego samochodu.

Chromowane dodatki – co z nimi?

O elementy plastikowe możesz zadbać samodzielnie bądź oddać samochód w ręce doświadczonych specjalistów. Druga opcja jest oczywiście o wiele lepszym rozwiązaniem, gdyż zyskujesz pewność fachowego wykonania zadania oraz trwałego efektu. Jeśli chodzi o dodatki chromowane, sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż wymagają one specjalnego traktowania. Czy wiesz, że należy dbać o nie już od nowości? Odpowiednie polerowanie oraz pokrywanie powłokami zabezpieczającymi sprawi, że zachowają swój blask na dłużej! Małe uszkodzenia można naprawić bezinwazyjnymi metodami, ale większe uszczerbki wiążą się z podjęciem odpowiednich czynności.

Ważne! Jeśli zauważyłeś, że na elementach chromowanych pojawiają się ogniska korozji, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnego serwisu samochodowego. Doświadczeni specjaliści wykonają piaskowanie, które choć jest nieco inwazyjnym procesem, jest również w pełni skuteczne, jeśli chcesz pozbyć się rdzy. Następnym krokiem jest galwanizacja oraz wykańczanie elementów na tzw. efekt „lustra”. Cały proces nie należy do najtańszych, dlatego tak istotne jest dbanie o samochód i wszystkie jego dodatki, zanim do kosztownej naprawy!

Trwałe i estetyczne listwy

Należy zaznaczyć, że wiele elementów wykonanych jest nie tylko z tworzywa sztucznego, ale i z gumy, co sprawia, że są odporne na zarysowania i uszkodzenia. Mowa tutaj m.in. o dodatkach uszczelniających, fragmentach zderzaków czy spojlerach. Dużą wadą gumy jest to, iż z wiekiem traci swoje właściwości mechaniczne i estetyczne, prościej mówiąc staje się twarda, pęka i powieje. Jednak istnieje sposób, by temu zapobiec- stosując sprawdzone środki konserwujące oraz preparaty odżywiające części gumowe. Pamiętaj, stosując specjalne specyfiki np. gumowe uszczelki okien, skutecznie uszczelnisz okna a także zapobiegniesz przedostaniu się wody do wnętrza auta. Ponadto, konserwowane elementy i dodatki będą prezentować się świeżo i estetycznie. Odpowiednio zabezpieczone gumowe elementy sprawdzą się jako dobra amortyzacja, po najechaniu na krawężnik (dotyczy m.in. elementów pełniących rolę dokładki zderzaka).

Zadbaj o samochód zanim spadnie śnieg!

Właściwie zadbany samochód to nie tylko taki, który prezentuje się wspaniale i przyciąga wzrok. Zadbane i wypielęgnowane auto przede wszystkim ochrona jego elementów przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Ma to szczególnie duże znaczenie w okresie jesienno- zimowym, zwłaszcza gdy na drodze jest wiele zanieczyszczeń: piasku, żwiru, chemii oraz śniegu. W BLING AUTO DETAILING wykorzystujemy tylko i wyłącznie profesjonalne powłoki zabezpieczające i konserwujące, które potrafią skutecznie ochronić samochód przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje auto nawet po zakończeniu sezonu zimowego będzie wyglądać idealnie! Zapraszamy.